organik-urunler-merak-ettikleriniz

Tüketici İçin Faydalı Bilgiler / Sonuçlar

1. Hayvanlardan insanlara bulaşabilecek olan zoonoz Hastalıklardan(Tüberküloz ve Brucelladan) ari işletmemizden alınan inek sütü +37° de ve yaklaşık 1ml süt içinde 3-5.000 bakteri bulunur. Bu rakam hijyen uygulaması eksik veya tam olarakyapılmaya işletmelerde 1.500.000 adede çıkar.

2. Bu sütler direk olarak soğutma tankına geçer ve 15dk. içinde +3,8°C / 4°C’ye soğutulur. Bu derecede sabit tutulan süt içinde bakteri gelişmesi olmaz, sayı aynı kalır.

Süt hayatın mucizesi! Hamile kadınlar, emziren anneler, çocuklar, ergenler, yetişkin ve yaşlılar için süt vazgeçilmez bir besin kaynağı ve zengin kalsiyum ile kemiklerin gelişmesi, kalp sağlığı, tansiyon, kramp ve ağrı yönetimi, diş sağlığı açısından mutlaka tüketilmesi gereken mucizevi besin.

Zengin protein, çinko ve B2 vitamini içeriği ile 500ml süt günlük ihtiyacınızın yarısını karşılamakla kalmaz aynı zamanda içerdiği B12, günlük enerji ihtiyacınızın 15% ini karşılar. Süt yağının çoğunluğunu Linoleic Asit “CLA” oluşurmaktadır bu aslında vücuda gerekli doymamış omega 6 yağ asididir, vücut linoic acidi başka bir yiyecek formunda sentezleyemez. CLA aynı zamanda kansere karşı koruma sağlayan bir bileşime sahiptir, bu son derece önemli yağ aslında insan vücudunun vücutta depoladığı yağı enerjiye çevirir. Bunlar süt içmenin vazgeçilmezliğini gösteren birkaç küçük neden.